Rüyada Kırmızı Görmek

Rüyada Kırmızı Görmek

Rüyada Kırmızı Görmek Ne Demektir, Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırmızı görmek eğer kırmızı elbise giyiliyorsa yakında romantik bir aşk yaşayacaksınız demektir. Detaylı anlatımımızı aşağıda bulabilirsiniz.

 • Rüyada kırmızı görmek Bazı tartışmalar yaşayacağınız anlamına da gelir.
 • Rüyada kırmızı görmek istenilen şeyin çok çabuk, tez gerçekleşeceğine işarettir.
 • Rüyada kırmızı renk görmek aşka ve sevdaya delalet eder. Yani en kisa sürede bununla ilgili bir ilişkiniz olacaktır.

İslami rüya tabirleri açısından Rüyada Kırmızı Görmek

Rüyada kırmızı görmek; kırmızı rengin tasavvufta genel olarak zahmetlere ve hayâtın yürütürüne işaret etmesi ile bilinçaltında yer edinmesi sebebiyle, kişinin ya psikolojik bir rahatsızlığı, ya da bedensel bir rahatsızlığı olduğuna işaret eder. Kırmızı rengin koyuluk ve açıklık durumunca kişideki rahatsızlığın koyu renkte ise; ağır, açık renkte ise eğer; daha hafif bir rahatsızlığı olduğuna işaret eder. Lâkin hastalıklar olurluğundaki rahatsızlıklar bedensel rahatsızlıklara yorumlanarak anlamlandırılırsa eğer; hastalığın kendisi, tasavvuf anlayışında Allah rahmetinden olduğu için Rüyanız Hayrolsun Allah rahmetinin kişinin üzerinde ya arındırma, ya makam geçirme, ya da imtihan etme sebepleri içkinliğinde tecelli etmesine işaret ettiğine yorumlanır. Hususen şunu da belirtmek gerekir ki; kırmızı renk, ruh olurluğundaki ruh latifesi olan kırmızı nur taneciklerine işaret eder.

Rüyada Kırmızı Görmek ile ilgili Diğer Yorumlar

 • Rüyada kırmızı görmek zat tecellisine de işaret eder.
 • Rüyada kırmızı gül görmek süs, ziynet, güzellik işaretidir.
 • Rüyada kırmızı gül toplamak, Ferah, süslü kadın, eğlenceye düşkün kadın işaret eder.
 • Rüyada evinde ve ağacı üzerinde kırmızı gül görmek ev halkı veya akrabalari tarafından sevindirilecegine delalet eder.
 • Rüyada kırmızı gül görmek, delil ve iddia edilen seyin vuzuha kavusmasinada tabir edilir.
 • Kirmani’ye göre; ağacı üzerinde rüyada kırmızı gül görmek neşeye, sevince ve isteklerinin yerine geleceğine işaret eder.
 • Rüyada kırmızı halı görmek bir kutlama için hazırlığa işaret eder; sizin konuksever olduğunuzu, yaşamdan zevk aldığınızı gösterir.
 • Rüyada kırmızı halı üzerinde yürümek, yürüdüğünü görmek ; size başarılarınızın çok yakında onaylanacağını, ilan edileceğini müjdeler.

Rüyada kan görmek, haram mala yahut rüya sahibinin işlediği günaha, yahut kendisiyle günah kazanılacak bir fiile işarettir. Bundan dolayı kana bulandığını gören kimse mal sahibi olur. Yahut haram mal ve büyük günah içinde bulunur.

Gömleğinin kedi kanına bulandığını gören kimseye bir hırsız tarafından yalan bir söz söylenir. Eğer gömleğinin koç kanına bulaştığını görürse, ona şerefli, zengin ve kuvvetli bir kimse yalan bir söz söyler. Yalandan sonra kanın nisbetince haram mala kavuşur.

 

Rüyanız Hayrolsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s