Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada Kuyu Görmek Ne Demektir, Ne Anlama Gelir?

  • Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada bir adam için kuyu kazdığını görürse, o adama hile eder. Kuyu kazan kimse kuyuya kendisinin girdiğini görürse başkasına yapacağı hile kendisine döner.
  • Bir kimse rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünü görmediğini görürse, o kimseye hırsızlar gelir ve eşyalarını çalarlar.
  • Bu rüyada eğer kuyu ve abdest bulunduysa abdestten dolayı yorum kuyudan daha kuvvetlidir. Kuyuda yıkanmanın yorumu da böyledir.
  • Eğer bu rüya sahibinin üzerinde borç varsa Allahü Teala (C.C.) ona borcunu ödemeyi nasip eder. Günahkar ise tövbesini kabul eder. Eğer hapis ise, Allahü Teala (C.C.) onu hapislikten kurtarır.
  • Bazen de rüyayı gören ile ailesi arasında hayırsızlık ve kıskançlık meydana gelmesi ile rüya sahibi mağdur olur; sonra onlar üzerine galip olup intikam alır. Bazen de sonradan kurtulacağı bir ithamla karşılaşır.
  • Kuyu çıkrığı görmek, din ve dünya islerinde insanlara yardım eden çok faydalı olan bir mümine yorumlanır. Rüyada abdest alması için çıkrıkla kuyudan su çektiğini gören kimse Allah’ın dinine yapışan bir müminden yardım talep eder.
  • Abdestini tamamladığını gören kimsenin abdesti, borçtan, hastalıktan ve üzüntüden kurtulmasına işaret eder.
  • Bir yerde eski bir kuyu olup bundan gelen gidenin su çekerek faydalandıklarını görmek, o yerde zengin biri olup, halka iyilik ettiğine; o kuyudan suyun taştığını görmek, o yerde sıkıntı olacağına; su saf ve berrak ise, iyi bir kişinin arkadaşlığından fayda göreceğine; bir kuyunun üzerinde oturduğunu görmek, hilekar bir adamla tanışıp, onun hilesinden kurtulacağına, bir kuyuya su almak için gittiğini görmek, kazanmak için bir yolculuğa çıkacağına delalet eder.
  • Tanımadığı bir yerde tatlı suyu olan bir kuyu görmek, hayırlıdır. Bu rüya, gören kimsenin dünyalığıdır. Bundan hayır görür, ömrü uzar. Eğer kuyu, susuz bir kuyu ise, eceli yaklaşmıştır. Kuyunun yıkılması karısının öleceğine işarettir. Bir kuyuya girip orada ezan okuduğunu gören, yolculuğa çıkar ve kazanır. Evinde veya tarlasında bir kuyu olduğunu gören, geniş bir geçim kaynağı bulmuş olur. Sıkıntıdan kurtulur. Bir kuyuya düştüğünü gören, işinden atılır ve geçim sıkıntısı çeker. Boş bir kuyu görmek, işlerinin durmasına; yol üzerindeki kuyu hafif bir kadına; evin kuyusu ev sahibine ve eşine; mahallenin kuyusu mahalle bekçisine delalet ettiğinden, bu rüyadaki iyi ve kötü haller buna göre kıyaslanarak tabir olunur.
  • Bir rivayete göre de; rüyada kuyu görmek, hile ile yorumlanır. Rüyasında bir kişi için bir kuyu kazdığını görmesi, bir işinden dolayı o adama hile yapılacağına delalet eder. Kendisinin bir kuyuya düştüğünü görmek, işinde hile yaptığına ve hükümet adamları tarafından yakalanıp cezalandırıldığına işarettir. Rüyasında kuyudan su çekip, abdest aldığını görmek, bir eşyasının çalındıktan sonra hırsızın bulunarak eşyalarının geri alındığına delalet eder. Bu rüyalarda kuyu ile birlikte abdest alma görülürse, rüya kuyu için değil, abdest için yorumlanmalıdır. Rüyada herhangi bir kuyu görmek, üzüntüye, kedere ve sıkıntıya yorumlanır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s